Лента за спојување на хартија од гипс со висока затегнувачка цврстина

Краток опис:

 • Материјал:Специјална крафт-хартија, водоотпорна, отпорна на топлина, против пукање
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  图片1首图
  图片1-首图2
  图片1-1
  图片1-2
  图片1-3
  хартиена лента за спојување (12)
  хартиена лента за спојување (13)
  хартиена лента за спојување (2)

  50mm/52MM

  Градежни Материјали

  23M/30M/50M/75M 90M/100M/150M

  Опис на хартиена лента за спојување

  хартиена лента за спојување (19)

  Хартиена лента за спојување на гипс картон е силна крафт-лента дизајнирана за употреба со спојувачки соединенија за зајакнување и зајакнување на зглобовите и аглите на гипс картон.Ја задржува цврстината кога е влажно, со заострени рабови за невидливи шевови и силен набор во центарот за ефикасно превиткување.

  Карактеристика на производот

  Со специјални материјали отпорни на вода, одолејте се на натопување.

  Погоден за употреба во влажни околности, заштитува пукнатини и изобличувања.

  Специјална средна линија на пукање, лесна за употреба на ѕидниот агол.

  Симетричното дупче избегнувајте пенесто за рудиментален воздух.

  Лесно се сече со рака.

  хартиена лента за спојување -1

  Детали за хартиена лента за спојување

  Гипс картонхартиена лента за спојувањешироко користен во различни градежни сцени, со висока цврстина на истегнување се спротивставува на кинење и изобличување, грубата површина обезбедува силна врска и се одликува со позитивно туткање што ја поедноставува завршната обработка на аголот. Главно се користи за спојници од гипс картон и агли.Подобрете ја отпорноста на пукнатини и издолжувањето на ѕидот, лесен за градба.

  Спој за сув ѕид Активиран со водаХартиена лентае уште една лента за drywall со високи перформанси, креативно користејќи лепак активиран со вода, без дополнително соединение.Лентата за хартија од гипс картон може да се исуши и да се запечати во рок од еден час.

  хартиена лента за спојување (16)
  хартиена лента за спојување (14)
  хартиена лента за спојување (5)
  хартиена лента за спојување (11)

  Спецификација на хартиена лента за спојување

  Ставка БР.

  Големина на ролна (мм)

  Ширина Должина

  Тежина (g/m2)

  Материјал

  Ролни по картон (ролни/ctn)

  Големина на картон

  NW/ctn (кг)

  GW/ctn (кг)

  JBT50-23

  50мм 23м

  145+5

  Paper Пулпа

  100

  59x59x23cm

  17.5

  18

  JBT50-30

  50 мм 30 м

  145+5

  Каша од хартија

  100

  59x59x23cm

  21

  21.5

  JBT50-50

  50мм 50м

  145+5

  Paper Пулпа

  20

  30х30х27см

  7

  7.3

  JBT50-75

  50 мм 75 м

  145+5

  Paper Пулпа

  20

  33х33х27см

  10.5

  11

  JBT50-90

  50 мм 90 м

  145+5

  Paper Пулпа

  20

  36х36х27см

  12.6

  13

  JBT50-100

  50 мм 100 м

  145+5

  Paper Пулпа

  20

  36х36х27см

  14

  14.5

  JBT50-150

  50мм 150м

  145+5

  Paper Пулпа

  10

  43х22х27см

  10.5

  11

  Процес на хартиена лента за спојување

  Џам ролна
  1
  хартиена лента за спојување (6)
  1
  хартиена лента за спојување (9)
  1
  хартиена лента за спојување (22)

  Џам ролна

  Последна удирање

  Сечење

  Пакување

  Почести

  图片2

  Пакување и испорака

  Секоја ролна хартиена лента е спакувана во картонска кутија. Картонот се става хоризонтално или вертикално на палети.Сите палети се истегнуваат и се врзуваат за да се одржи стабилноста за време на транспортот.

  хартиена лента за спојување (4)
  хартиена лента за спојување (15)

  Профил на компанијата

  图片3_副本

  Ruifiber е бизнис за интеграција во индустријата и трговијата, главен во производи од фиберглас

  Имаме свои 4 фабрики, од кои едната произведува сопствени дискови од фиберглас и ткаенини од стаклени влакна за мелење тркало, други 2 прават поставена гребенка, што е еден вид зајакнувачки материјал, главно се користи во прангирање на цевководи, композит од алуминиумска фолија, леплива лента, хартиени кеси со прозорци, PE филм ламиниран, ПВЦ/дрвен под, теписи, автомобил, лесна конструкција, пакување, зграда, филтер и медицинско поле итн. Друга една фабрика произведува хартиена спојна лента, аголна лента, леплива лента од фиберглас, мрежна ткаенина, ѕид лепенка итн.

  Фабриките се со седиште во провинцијата Џиангсу и провинцијата Шангдонг, соодветно. Нашата компанија се наоѓа во округот Баошан, Шангај, само 41,7 километри оддалечен од меѓународниот аеродром во Шангај Пу Донг и околу 10 километри од железничката станица во Шангај.

  Ruifiber е секогаш посветен на производство на конзистентни производи во согласност со барањата на нашите клиенти и сакаме да бидеме признати за доверливост, флексибилност, одговорност, иновативни производи и услуги.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи