Произведено во Кина Лента за спојување на хартиена сув ѕид со висока затегнувачка цврстина за декорација на ѕидови

Краток опис:

* Хартиена лента за спојување на гипс картон дизајнирана за шиење споеви на гипс картон
* Исклучителна цврстина на влажно, се спротивставува на истегнување, брчки и други изобличувања
* Дизајниран за употреба со спојно спојување за зајакнување на споеви и агли и внатрешни гипсени ѕидови
* Специјалните хартии со вкрстени влакна нудат цврстина на истегнување и со и преку зрната хартија

Детали за производот

Ознаки на производи

图片1首图
图片1-首图2
хартиена лента за спојување (12)
хартиена лента за спојување (13)
хартиена лента за спојување (2)

50mm/52MM

Градежни Материјали

23M/30M/50M/75M 90M/100M/150M

Опис на хартиена лента за спојување

хартиена лента за спојување (19)

Хартиена лента за спојување на гипс картон е квалитетна лента дизајнирана за употреба со спојување соединение за зајакнување на зглобовите и аглите од гипс картон пред бојадисување, текстура и тапет.Тоа е супер цврст материјал и за влажен и за сув ѕид.Рабовите на лентата нудат невидливи шевови.Може целосно да се залепи на гипс картон, цемент и други градежни материјали и да спречи пукнатини на ѕидот и неговиот агол.Во меѓувреме, може да се користи заедно со самолеплива мрежеста лента од фиберглас, да ја олесни декорацијата и инсталацијата на зградата.

Карактеристика на производот

◆ Висока цврстина на истегнување

◆ Ласерска дупка / игла Дупка / дупка за трговија

◆ Лесно изшкуркан за зголемена врска

◆ Отпорен на пукање, истегнување, брчки и кинење

◆ Се одликува со позитивен централен набор кој ги поедноставува аглите апликации

хартиена лента за спојување -1

Апликации на хартиена лента за спојување

Како да ги завршите зглобовите на ѕидната плоча:
1).Цврсто притиснете го соединението за спојување во спојниците на ѕидната плоча на широка површина од приближно 4 инчи.
2).Централна лента за спојување хартија во соединение, преку скриена пукнатина и вметнете ја лентата во соединението.Покријте ја лентата со тенок слој од соединение.Отстранете го вишокот.
3).Осигурете се дека главите на ноктите се забиени барем за 1/32". Нанесете соединение за спојување на вдлабнатините на главата на ноктите.
4).Откако соединението за покривање на креветот ќе се исуши целосно (најмалку 24 часа) нанесете уште еден тенок слој од смесата и пердувот до ширина од 3" - 4" на секоја страна.Нанесете го вториот слој на главите на ноктите.
5).Оставете го претходниот слој да се исуши и нанесете уште еден тенок слој, со пердуви до вкупна ширина од околу 8" од секоја страна. Нанесете го последниот слој на главите на ноктите.
6).Кога целосно ќе се исуши, најмалку 24 часа по последниот слој, изматете со песок.
Завршување на внатрешните агли: нанесете соединение на двете страни од аголот.Свиткајте лента и вметнете.Нанесете тенок слој на двете страни на лентата.Кога ќе се исуши, нанесете втор слој само на едната страна.Оставете да се исуши, а потоа завршете ја другата страна.Кога ќе се исуши, песок додека не се изедначи.
Завршување на надворешните агли: Користете широк нож за да го нанесете спојното соединение преку прирабницата на аголната мушка за надворешните агли.Првиот слој треба да биде приближно 6" широк, а вториот слој 6" - 10" широк нанесен на секоја страна од аголот.

хартиена лента за спојување (16)
хартиена лента за спојување (14)
хартиена лента за спојување (5)
хартиена лента за спојување (11)

Спецификација на хартиена лента за спојување

Ставка БР.

Големина на ролна (мм)

Ширина Должина

Тежина (g/m2)

Материјал

Ролни по картон (ролни/ctn)

Големина на картон

NW/ctn (кг)

GW/ctn (кг)

JBT50-23

50мм 23м

145+5

Paper Пулпа

100

59x59x23cm

17.5

18

JBT50-30

50 мм 30 м

145+5

Каша од хартија

100

59x59x23cm

21

21.5

JBT50-50

50мм 50м

145+5

Paper Пулпа

20

30х30х27см

7

7.3

JBT50-75

50 мм 75 м

145+5

Paper Пулпа

20

33х33х27см

10.5

11

JBT50-90

50 мм 90 м

145+5

Paper Пулпа

20

36х36х27см

12.6

13

JBT50-100

50 мм 100 м

145+5

Paper Пулпа

20

36х36х27см

14

14.5

JBT50-150

50мм 150м

145+5

Paper Пулпа

10

43х22х27см

10.5

11

Процес на хартиена лента за спојување

Џам ролна
1
хартиена лента за спојување (6)
1
хартиена лента за спојување (9)
1
хартиена лента за спојување (22)

Џам ролна

Последна удирање

Сечење

Пакување

Пакување и испорака

Факултативни пакети:

1. Секоја ролна спакувана со фолија за собирање, а потоа ставете ролни во картон.

2. Користете етикета за да го запечатите крајот на ролна лента, а потоа ставете ролни во картон.

3. Шарена етикета и налепницата за секоја ролна се опционални.

4. Палетата што не се фумигара е опционална.Сите палети се истегнуваат и се врзуваат за да се одржи стабилноста за време на транспортот.

хартиена лента за спојување (4)
хартиена лента за спојување (15)

Профил на компанијата

图片3_副本

Ruifiber е бизнис за интеграција во индустријата и трговијата, главен во производите од фиберглас

Имаме свои 4 фабрики, од кои едната произведува сопствени дискови од фиберглас и ткаенини од фиберглас за мелење тркало, други 2 прават поставена шкрилец, што е еден вид зајакнувачки материјал, главно се користи во прангирање на цевководи, композит од алуминиумска фолија, леплива лента, хартиени кеси со прозорци, PE филм ламиниран, ПВЦ/дрвен под, теписи, автомобил, лесна конструкција, пакување, зграда, филтер и медицинска област итн. Друга фабричка фабричка лента за спојување хартија, аголна лента, леплива лента од фиберглас, мрежна ткаенина, ѕид лепенка итн.

Фабриките се со седиште во провинцијата Џиангсу и провинцијата Шангдонг, соодветно. Нашата компанија се наоѓа во округот Баошан, Шангај, на само 41,7 километри од меѓународниот аеродром во Шангај Пу Донг и околу 10 километри од железничката станица во Шангај.

Ruifiber е секогаш посветен на производство на конзистентни производи во линијасо барањата на нашите клиенти и сакаме да бидеме признати за доверливост, флексибилност, одговорност, иновативни производи и услуги.

Слика:  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи